Tři královny v Hradci

katechetky Hradec 1Dne 4.září 2021 se v Hradci Králové uskutečnilo Diecezní setkání katechetů. Z Lanškrouna se do Hradce vypravila skupinka tří katechetek z naší farnosti, aby společně načerpaly novou inspiraci a sílu do nového školního roku. Minulý rok se setkání katechetů nekonalo, vzhledem k epidemiologické situaci, o to více jsme se těšily.

Dopolední část pod vedením otce Jana Linharta provázelo téma Josef, Marie ve SZ a NZ jako vzor. Po mši svaté následoval oběd a v odpolední části byla možnost výběru ze čtyř workshopů. Celé setkání bylo pečlivě a precizně připraveno včetně přednášek i materiálů, nechybělo ani výborné občerstvení.

Povzbuzeni slovem otce Jana Paseky jsme se všichni vydali zpět do svých farností. Velký dík patří všem, kdo setkání připravili.

Rádi bychom se s vámi podělili o několik myšlenek ze setkání pro malou inspiraci.

„Najdi ve svém srdci pokoj a tisíc lidí kolem tebe najde spásu.“

Letošní rok je vyhlášen papežem Františkem jako rok sv. Josefa.

Sv. Josef může být náš patron a vzor do nepohody, procházel zkouškami, dokázal uvěřit v neuvěřitelné.

Josef žil skrytě, nedočkal se zde na zemi toho, že jeho syn je Mesiáš, Ježíš se do svých 30 let neprojevoval mimořádně.

Josefovy sny – je veden Bohem, poslechne, koná rychle, věci neodkládá, je mužem činu, ne slova.

Někdy i my procházíme těžkostmi, životními zkouškami, myslíme si, že na nás Bůh zapomněl. Nevzdávejme po vzoru sv. Josefa naději, nakonec to bude vítězství u Boha.

Svatost se někdy mylně spojuje s nudou, sníme o dobrých skutcích? Co mi brání být svatým?

Nechtějme stále dělat dobré skutky, pokusme se žít v rovnováze, trochu práce, trochu modlitby, trochu pomoci druhým, trochu odpočinku.

Tento balanc se učíme celý život.

Vaše katechetky  Gábi, Lída, Jana

katechetky Hradec 1Katechetky Hradec 2Katechetky Hradec 3Katechetky Hradec 4Katechetky Hradec 5

Člověk, který měl smůlu, má skoro vždycky štěstí, že to s ním nedopadlo ještě hůře.
Mark Twain