Prodejna Angelos byla "poctěna" návštěvou dámského páru zřejmě z Rumunska. Místopisné údaje jsou vysoce pravděpodobné s ohledem na jejich přízvuk a hodnověrné internetové informace, které pějí "chválu" na obratnost rukou těchto světoběžníků příp světoběžnic. Informace o tomto níže budiž svědectvím i varováním zároveň.

SLAVNOST VŠECH SVATÝCH

Milí farníci,

zaujal mě pastýřský list brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho napsaný k nedělní slavnosti Všech svatých zveřejněný na webových stránkách Biskupství brněnského (www.biskupstvi.cz), kde také najdete jeho plné znění. Zde úryvek z tohoto listu.

Naši předkové stavěli podél cest sochy světců – a mělo to pro jejich život velký význam. Obdivovali Boží působení v lidech, kteří dokázali žít s Bohem a s jeho pomocí zvládat své životní situace. Dnes nás obklopují nepřehlédnutelné reklamy, které radí, jakou si vybrat značku auta, jaký počítač, jakou vůni, v jakých botách chodit a co si obléknout, abychom byli in… Sochy světců byly a jsou reklamy na to, jak žít.

Číst dál: SLAVNOST VŠECH SVATÝCH

Svět absurdit

DNAV životě se vyskytuje pár věcí, které se nám obtížně daří vtěsnat do logických rámců. Můžeme klidně začít u homeopatie, která je zajisté velkým otazníkem. V případě ředění dochází občas k popření Avogadrovy konstanty, takže v roztoku je paradoxně méně, než jedna molekula účinné látky. No a pak se nepředávkujte homeopatiky, že? :) Oblíbené homeopatikum Oscillococcinum je prý jen cukr a má hodně zajímavou historii... Stačí googlit... Paměť vody zkrátka vše řeší, byť netušíme co to je... A tak bychom mohli pokračovat třeba k diamantové nebo ovčelené vodě... Stačí hledat informace....

Číst dál: Svět absurdit

Opravený kříž u kostela sv. Václava

kriz u kostela 2Před kostelem sv. Václava je pískovcový kříž z roku 1880 s reliéfem Panny Marie Bolestné (Mater Dolorosa). Během posledních let si bylo možné povšimnout, že docházelo k nepěknému černání povrchu reliéfu a situace se zhoršovala. Věnoval jsem tomu krátkou zmínku v roce 2019, kde jsem ilustroval i postupující změny. Viz: http://www.farnostla.cz/index.php/duchovni-koutek2/k-zamysleni2/1874-panna-maria-bolestna  V říjnu 2020 se stal malý zázrak... ;)

Číst dál: Opravený kříž u kostela sv. Václava

Oprava kříže

ludgeJezdívali jsme kdysi dávno za babičkou přes Bílý Újezd směr Rychnov Nad Kněžnou. Jako klučinu mne fascinovala sekerka zatnutá vysoko do šindelové střechy místní zvonice. Proti obloze byla z auta vždy bezpečně vidět. Pověsti k tomu se vázající jsou různé, ať se špatným nebo dobrým koncem. Nicméně svažitá střecha a sekerka mi vždy připomínají respekt, který člověk má k výškám a všem, kteří v nich pracují.

Číst dál: Oprava kříže

MŠE SVATÉ ON-LINE

papez noeS ohledem na situaci která je se nabízí i možnost se účastnit mší svatých on-line. Viz přehled zde: https://www.mseonline.cz/

Televize NOE: https://www.tvnoe.cz/index.php/aktuality/16-programova-zmena-v-souvislosti-s-sirenim-koronaviru-covid-19

Číst dál: MŠE SVATÉ ON-LINE

Nikdo není tak chudý, aby nemohl darovat úsměv.
N. N.