Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

51.jpg
242.jpg
101.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Františkán a jezuita byli velcí přátelé, které spojoval i jejich zlozvyk: Oba byli náruživými kuřáky. Cigaretu nedokázali odložit ani při modlitbě. Jednoho dne jim začalo vrtat hlavou, zda mohou zároveň kouřit a modlit se. Rozhodli se, že se zeptají přímo svých generálních představených ve Vatikánu.
Když se potkali po čase, františkán vypadal hodně schlíple a povídá: "Dostal jsem odpověď, že kouřit při modlení je hřích a mám s tím hned přestat." Rozesmátý jezuita odpovídá: "To ses špatně zeptal. Já jsem položil otázku, zda se mohu při kouření modlit a odpověděli mi, že ano, modlit se je správné za každé situace."

Modleme se za Českou republiku a její občany!

Zbigniew Czendlik

Zamyšlení Zbigniewa Czendlika pro Orlický deník z třetího zářijového týdne:

"Docela mě překvapuje, jaký zájem novináři mají o moje názory na témata, kterým, musím se přiznat, ani moc nerozumím. Ten zájem mě těší a rád se k nim taky vyjadřuji. Když plácnu nějakou blbost, tak ti, kteří tématu rozumí, řeknou: Ten tomu nerozumí! Ale když plácnu nějakou blbost k tématu, jemuž bych rozumět měl, tak si vysloužím hodnoceni: Ten je ale blbý! Nerozumím politice, a přesto se k ní rád vyjadřuji. Je to v současnosti více než aktuální téma.
No a dostal jsem otázku, jestli mezi politickými stranami a osobnosti kandidujícími do parlamentu vidím nějakého „černého koně"… Po zkušenostech z uplynulého volebního období, kdy „černý kůň" Věci veřejné totálně propadl, bych stavěl na prověřených koních. Na kandidátkách stran ale vidím spíše „bílé koně". Jsou to lidé, kteří si získali přirozenou autoritu ať už ve sportu, kultuře nebo jiné nepolitické oblasti a kteří mají natáhnout straně co nejvíce voličů. Dnešní svět je silně zprofesionalizovaný a úzce specializovaný. Když si jen vezmu požadavky na funkci obyčejného managera v průměrné firmě, tak prostě nechápu, jak se poslancem může stát člověk, který by se do funkce managera neměl šanci dostat. Jsem pro profesionalizaci politiky. Jen to, že někdo dobře zpívá, hezky maluje nebo slušně hraje fotbal, vůbec ještě neznamená, že bude dobře rozhodovat o osudu deseti milionů lidí a spravovat tuto zem. Když to všechno vidím, tak mne logicky napadá prosit pro tyto lidi  o pomoc shora. Dělal jsem to mnoho let. Bohužel bez výrazného efektu.
Dnes už se za politiky nemodlím. Když je vidím, modlím se už jen za Českou republiku a její občany. Totéž všem doporučuji."
ZBIGNIEW CZENDLIK

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li na tváři úsměv.
Percy Bysshe Shelley