Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

54.jpg
234.jpg
211.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Kolik podivných křesťanů je třeba pro výměnu jedné žárovky ?
200!!! 100 jich sedí v církvi a modlí se dlouhé modlitby, aby se znovu objevilo světlo, 10 jich stojí na rozích ulic a přesvědčují kolemjdoucí, že pokud jim neuvěří, jejich žárovky zhasnou také, 5 se pokouší vymítat démona temnoty z prasklé žárovky, 10 jich tvrdí, že se za žárovku modlili a že navzdory svým pocitům věří, že žárovka svítí, 74 se jich snaží přesvědčit prasklou žárovku aby veřejně "uznala" své hříchy, aby ji Pán zase vrátil její světlo, a 1 zákonický idiot říká žárovce, že pokud chce být spasena, musí platit pravidelně desátky, nevynechávat bohoslužby a každý den vyprávět lidem: "Dříve jsem žila v temnotě, ale nyní jsem našla světlo". Pokud to všechno bude věrně dělat, dá-li Pán, světlo se jí vrátí (je ale možné že ji Hospodin jen vystavuje zkoušce - pak by mohla žárovka zůstat ve temnotě až na věky).

Některé rodiče bych s chutí vyfackoval!

ZC

Další ze zamyšlení Zbigniewa Czendlika pro Orlický deník, kde vycházejí s podtitulem „Zbigniewovy (ne)smysly“:

„Měl jsem laskavě přísné rodiče. Jejich život byla práce, práce a zase práce. K tomu jsme jako děti byly také vedeny a vychovávány. Až pak byla škola a učení.

Nic jsem nedostal zadarmo. Jako kluk jsem si musel na všechno vydělat brigádami. Od tatínka jsem často slyšel: „Musíš se naučit pracovat, máš k tomu ruce, nohy a rozum. Musíš si na sebe umět vydělat, nečekej, že se o tebe bude někdo starat, že dostaneš někdy v životě něco zadarmo. A až my jednou zestárneme, tak se budeš muset postarat o mne s mámou".

Jsem z této staré školy života. Proto také, když mě něco dokáže nadmíru rozčílit, tak je to lenost. A zvedá mě ze židle, když vidím, jak rodiče demoralizují své děti tím, že za ně všechno dělají a přehnaně o ně pečují.

Nevím, jestli je to k smíchu nebo k pláči, ale několikrát jsem se setkal s tím, že maminka přišla za mnou na faru domlouvat svatbu svého syna! Být tím klukem, tak by mě hanba fackovala!!! Je to čtrnáct dnů, kdy za mnou přišla opět jiná maminka, bylo na ní vidět, jak je ve tváři strhaná, prosit o peníze, aby pomohla své zadlužené dceři. Do očí bych jí to neřekl, ale není to sklízení toho, co zasela? Že svému dítěti pořád jen a jen dávala, a tak svoji dcerušku nic jiného nenaučila, jen brát, brát a brát? A nakonec se jí dítě odvděčilo tím, že z ní udělalo žebráka. „To máme mládež…"

A ještě jedna perlička, opět pro mne tak trochu humorná a zároveň tragická. Zastavil jsem se na kafíčko u mojí sousedky, ředitelky základní školy. Řeč pochopitelně přišla na žáky. Sám neučím, a tak je mi to prostředí tak trochu vzdálené. Mimo jiné jsem se dozvěděl, že většina mladých na otázku, co by chtěli po škole dělat, odpovídá, že práci na počítači. Co by ale na tom počítači chtěli dělat konkrétně, už nejsou schopni odpovědět. A zedníka by nedělali, protože ti musí pracovat i v zimě. A čemu jsem těžko mohl uvěřit, bylo, když mi vypravovala, jak učila kluka ze šesté třídy držet v ruce lopatu, pak tou lopatou nabírat písek a ten písek z lopaty vyklopit do túčka! Někde něco nefunguje…

Myslím, že problém nakonec není v dětech, ale v jejich rodičích. Je správné, že se děti fackovat nemůžou, ale některé rodiče bych s chutí vyfackoval!“

ZBIGNIEW CZENDLIK

Čtěte také na: http://orlicky.denik.cz/z-regionu/nektere-rodice-bych-s-chuti-vyfackoval-20130927.html


     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Když dáváš, nic neztrácíš. To, co máš, se tím naopak rozmnožuje.
Antoine de Saint Exupery