Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

105.jpg
256.jpg
249.jpg

Z koně někdy musíte také spadnout

Zbigniew Czendlik

Další článek z cyklu Zbigniewovy (ne)smysly psaného pro Orlický deník:

"Sto dvacátá třetí Velká pardubická skončila. Víme, kdo vyhrál a kdo prohrál. Ti, kdo vsadili na správného koně, zbohatli, ti druzí, jako já, prodělali. Naštěstí jen 220 korun.

Život ale není jen o tom být pořád na koni. Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Ano, ale není úplný. Musíte někdy z toho koně spadnout, abyste měli také pohled zpod koně. Teprve takový pohled je úplný. Josef Váňa by mi to určitě potvrdil.

Ke koním mám poměrně blízko. Jak jeden, tak druhý děda měli koně a ti nás živili. Byli opravdu inteligentní. Vybavuji si, jak se děda vždycky ve čtvrtek vydával na trh do města, které bylo sedm kilometrů od naší vesnice. Nabral do vozu prasata a jel je prodávat. Když se obchod povedl, tak to hned na místě oslavil. Pak si unavený lehl do vozu, kde předtím byla prasata, dal povel a koně ho přivezli domů. Když dorazil, babička koně odměnila a dědu potrestala…

Kůň nás prostě vždycky vrátí zpět domů. Možná, že kdybychom s koňmi více žili, bylo by více návratů těch, kteří z domu odejdou.

Také mám vypozorované, že když hustě prší a z nebe padají trakaře, kůň se zastaví a stojí. Stojí a stojí, dokud se nevyjasní.

Tímhle se snažím řídit i ve svém životě. Občas přijde taková chvíle, že se dostanu do určitých životních turbulencí. Hromy a blesky padají na mou hlavu. Pokaždé si vzpomenu na to, co v takové chvíli dělá kůň. Zastavím se a ani nedýchám, jen čekám a čekám, až to přejde a vysvitne sluníčko."

ZBIGNIEW CZENDLIK

Čtěte i na: http://orlicky.denik.cz/z-regionu/z-kone-nekdy-musite-take-spadnout-20131017.html

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Kdo chce jít rychle, jde sám, ale kdo chce dojít daleko, jde s druhými.
Staré české přísloví