Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

149.jpg
134.jpg
152.jpg

Slušný člověk se neptá, koho volíš

Zbigniew Czendlik

Zamyšlení z cyklu Zbigniewovy (ne)smysly je tentokrát na opravdu aktuální téma. 25. a 26. října se konají mimořádné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR:

„Volby jsou pro mě mimořádnou a sváteční událostí. Když jdu k urně, je to pro mě, jako bych šel v neděli do kostela. Tak, jak bych do kostela nešel v modrákách, tak i na volby si na sebe vezmu něco lepšího. Nedělá mi problém, co si na sebe vzít, do čeho se obléknout. Problém mi do poslední chvíle dělá, koho volit.

Neodcházím z domu s jedním hlasovacím lístkem, ale s celou obálkou. Pokaždé totiž v den voleb prožívám silné vnitřní pnutí. Srdce mě táhne doleva, ale rozum zase doprava. I když tlak ze strany srdce je poměrně silný, přednost dám rozumu. Těmito slovy odpovídám pokaždé, když se mě někdo zeptá, koho budu volit.

Podobně budu odpovídat, když se mě někdo po volbách zeptá, koho jsem volil. Nemám rád otázky: Koho budeš volit nebo koho jsi volil? Ne, že bych se styděl za svůj názor, ale ta informace může rozdělovat přátele, rodinu a kamarády. Proto nechci vědět, kdo koho volil, a také nechci, aby se mě na to někdo ptal. Platí totiž, že slušně vychovaný člověk se neptá, koho volíš nebo kolik vyděláváš.

Obecně platí, že hříchem je lhát, a já si myslím, že ještě větším hříchem je ptát se na věci, do kterých ti nic není."

ZBIGNIEW CZENDLIK

Článek je i na: http://orlicky.denik.cz/z-regionu/slusny-clovek-se-nepta-koho-volis-20131024.html

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Člověk, který měl smůlu, má skoro vždycky štěstí, že to s ním nedopadlo ještě hůře.
Mark Twain