Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

118.jpg
268.jpg
107.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Dvě řádové sestry jedou autem a dojde jim benzín. Auto škytne a zastaví, sestry vystoupí a v dáli uvidí benzínovou pumpu. Dojdou tam a prosí pumpaře, jestli by jim nenatočil trochu benzínu, aby dojely k pumpě a mohly natankovat. "Ale beze všeho, sestry" povídá pumpař, "máte kanystr?" "Nemáme. Nemohl byste nám prosím nějaký půjčit?" ptají se sestry. "Zkusím něco najít" povídá pumpař. Za chvíli se vrátí a říká: "Sestry, víte, je mi to nepříjemné, ale, no, mám tu jen starý nočník. Jestli Vám to nebude vadit, tak Vám ho půjčím." "Ale nevadí, to je v pořádku." Pumpař tedy natočil trochu benzínu do nočníku, sestry poděkovaly a vracejí se ke svému autu. Přijdou k autu a nalévají benzín z nočníku do nádrže. Jede kolem náklaďák, řidič zastaví, vykloní se z okénka, vytřeští oči na sestry, jak nalévají nočník do nádrže a povídá: "Teda sestry, vaši víru bych chtěl mít!"

Ať to, co jste prožili a pocítili, neskončí v koši

Zbigniew Czendlik

Povánoční Zbigniewovy (ne)smysly psané pro Orlický deník:

Vánoce jsou za námi. Tak, jak jsme se na ně dlouho připravovali, tak teď začne povánoční uklízení. V odpadkových koších skončí spousta různých druhů odpadků: co jsme nebyli schopni sníst, co se nám pokazilo nebo hromady papíru, do kterého jsme balili dárky.
Nejvíc práce teď budou mít technické služby, které budou svážet na skládky komunálního odpadu nebo do spaloven hromadu toho, co jsme během Vánoc „vyprodukovali". Na jednu stranu je to dobrá zpráva, protože je to znamení, že nejsme ještě tak chudí. Až „popeláři" nebudou mít co dělat, bude to znamenat, že máme opravdovou krizi. Zatím nám to nehrozí.
Viděl jsem stromečky, pod kterými byly hromady nádherně zabalených dárečků. A také jsem viděl, jak se děti vrhají po balíčkách, jak rychle roztrhají obal, aby se co nejdříve dostaly k tomu, co skrývá. Musím říct, že to dělám stejně jak ty děti. Když jsem ale uviděl pohromadě ten kopec roztrhaného balicího papíru, došlo mi, že jsem i já roztrhal, pomačkal a odhodil něco, čemu někdo věnoval nejvíce pozornosti, péče a lásky. Dnes si dárky už nevyrábíme, i když jsem letos od dětí dostal namalovaný obrázek hlavy koně. Dnes většinou dárky kupujeme, jsou tím tak trochu neosobní. To, co dárek dělá aspoň trošku osobním, je, jako ho sami balíme. Tím do něho vtiskneme kousek sebe. Aspoň špetku té lásky, kterou k obdarovanému cítíme. Bohužel, tato naše námaha končí s balicím papírem v koši jako první. Časem do toho koše poputují i samotné dárečky.
Jen bych si přál, aby to krásné, co jste ve svém srdci o Vánocích prožili a pocítili, stejně rychle neskončilo na skládce odpadů jako ten balicí papír. Ideální by bylo, kdyby to ve Vás zůstalo do Vánoc v příštím roce 2014.
ZBIGNIEW CZENDLIK

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Možná, že jeden z důvodů, proč Bůh pozdržuje odpověď na naše modlitby, je, že ví, že mnohem víc než jeho odpověd potřebujeme jeho blízkost.
B. Patterson