Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

60.jpg
220.jpg
263.jpg

Člověk musí jít za svým snem

Z.Czendlik

I v novém roce pokračuje Zbigniew Czendlik ve svých úvahách psaných pro Orlický deník. Zde je ta, která vyšla s podtitulem Zbigniewovy (ne)smysly v roce 2014 jako první:

"Někdy si připadám hrozně dětinský. Mám rád pohádky, dojemné příběhy s dobrým koncem. Jsem až přehnaně důvěřivý. Svět vidím v růžových barvách. A mám také rád sny. V myšlenkách často utíkám do říše snů. Svět snů je tím druhým, ve kterém žiju. Některé se naplnily, některé nenaplnily. U některých snů chci, aby snem zůstaly.

Možná tomu nebudete věřit, ale i sny se kradou. Někdo mi ukradl sen. Kdyby mi někdo ukradl kolo, tak za ním poběžím. I když by možná bylo lepší nechat si ukrást kolo než sen, přesto jsem se ho vzdal a nikam neběžel. Vám to ale nedoporučuji.

Nenechte si ukrást svůj sen. Člověk musí jít za svým snem, musíme se snažit sahat po hvězdách, i když předem víme, že si na ně nesáhneme. Důležité je mít velké a pozitivní sny. Kdo nemá žádné sny, nemůže se mu pochopitelně žádný splnit. Sny nás táhnou vzhůru a tím získáváme také nadhled nad tím, co se na tomto světě děje.
Představte si, že vám někdo věnoval měsíční dovolenou na Jamajce. Všechny vaše výdaje jsou placeny. Dostanete nabitou zlatou platební kartu, ze které můžete čerpat neomezeně, takže nepotřebujete žádné velké kufry, všechno si můžete koupit na místě. K tomu letenka do 1. třídy! Jste už v Praze na letišti, do odletu vám zbývá nějakých patnáct minut. Cestou k letadlu se zastavíte ještě na malý nákup. Nastupujete do letadla a v tu chvíli zjistíte, že vás v obchodě ošidili o pět set korun. Pokud se vrátíte do obchodu, letadlo vám uletí. Vrátíte se zpátky, nebo nastoupíte do letadla a poletíte na vysněnou dovolenou?

Kamarád, kterému jsem tento příběh vypravoval, mi řekl: „Já bych letěl, ale po návratu bych si pro tu pětistovku do toho obchodu zašel!" Trošku extrémní přístup. Ale když před sebou máme velký cíl, tak se najednou nějaká pětistovka, která za normálních okolností může znamenat hodně peněz, stane zanedbatelnou částkou.

Takže krásnou cestu vzhůru za vašimi sny!
ZBIGNIEW CZENDLIK"

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Kněz je láskou Kristova srdce.
Sv. Jan Maria Vianney