Na faru přišla rázná dáma a hned: "Pane faráři, musíte nás rozvést!"
"Cože?" nechápal kněz.
"No rozvést, my už to spolu nevydržíme!" vysvětlovala rázná dáma.
"Aha," chytal půdu pod nohama kněz, "ale to přece nejde, manželství je nerozlučitelné, však jste si to slíbili, dokud vás smrt nerozdělí."
"Jaképak slíbili neslíbili, když jste nás sezdal, musíte nás i rozvést. A vůbec, my si to klidně zaplatíme!" trvala na svém dáma.
"Hm..." zamyslel se kněz, "no, přijďte zítra, ono to nejde tak nahonem, na svatbu jste se přece také připravovali, pěkně se oblečte, nějak to zkusíme."
Dáma spokojeně odešla domů a druhého dne připlula na faru v róbě a v doprovodu okravatovaného manžela. Kněz je přivítal, vzal kropáč, rozmáchl se... a bim dámu po hlavě! A bim pána! A znova dámu, a znova pána...
"Co to děláte?!" vzpamatovala se po chvíli ze šoku dáma.
"No vždyť jsem říkal - dokud vás smrt nerozdělí..."

P. Marian Kuffa

777Marian Kuffa, slovenský římskokatolický kněz.

V dětství se věnoval karate. S přáteli také chodil opravovat věže kostelů a bavilo ho horolezectví. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Nitře. Původně neplánoval, že by se stal knězem. Když mu bylo kolem 20 let, těšil se, že se ožení a bude mít děti. Pak se však pod ním při výstupu na Gerlachovský štít utrhl kus skály - následoval dvacetimetrový pád. Záchranářům trvalo 13 hodin, než jej dopravili do nemocnice. Cítil, že Bůh mu vrátil život a tehdy v něm uzrálo předsevzetí „vrátit svůj život Bohu“ - tím, že se bude věnovat těm, kteří to nejvíc potřebují...

Jedno z videí, které jeho osobu přibližuje: https://www.youtube.com/watch?v=BbUL4I0gC4Q

Právě když se obrátím ke Kristu a vydám mu svou osobnost, začínám teprve mít svou vlastní.