Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

173.jpg
267.jpg
180.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Přijdou do nebe řidič autobusu a farář. Svatý Petr pozve dovnitř řidiče a farářovi řekne, aby počkal. Farář se samozřejmě naštve a povídá: "Proč mám já, zbozný člověk, který celý život věrně slouží bohu, čekat na vstup do nebe kvůli nějakému řidiči?" Svatý Petr na to: "Tak podívej, když ty jsi v kostele kázal, tak všichni spali, zato když on řídil, všichni se modlili!"

Brandýské mámení

marcik

2. - 3. září 2016 se koná 15.ročník multižánrového festivalu. Pestrý program začíná v pátek vernisáží výstavy a pokračuje koncerty, vše v prostorách Sokolovny. Sobotní dopoledne patří dětem, pohádce na hradě a dětská výtvarné dílně na náměstí. Odpolední program začíná pohádkou v Sokolovně a pokračuje koncerty na náměstí. Podrobnější informace zde: http://www.brandys-ve-svete.cz/mameni/plakat/mameni16.jpg

Rád bych upozornil na sobotní program. Víťa Marčík. Zažil jsem ho jednou v kostele při představení Pašijí a uchvátil mne, fantastický člověk, fantastický herec, bavič, vypravěč... Být na jeho představení je jako ochutnávka dobrého jídla... Každému vřele doporučuji, aby ochutnal jeho představení. I na youtube se dá leccos nalézt, ale naživo je naživo... Ve svém vyprávění má mnohá poučení a více či méně skryté výzvy, které umí podat bez přehnaného moralizování. Jeho jemnost a zápal pro věc mne uchvátil a jsem jeho věrným fandou. Dovoluji si upozornit na jeho dopolední i odpolední sobotní představení v Brandýse nad Orlicí v 9:15 a 14:00 hod. A možná i jako inspiraci tento rozhovor: http://www.nase-rodina.cz/article.php?clanek=1379 

 

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Ctnosti, které nás mohou šťastně převést z dočasnosti do věčnosti, jsou pokora a láska.
Sv. Jan Bosco