Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

8.jpg
1.jpg
8.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Jeden ze snoubenců, kteří se připravovali na manželství, telefonoval na faru:
„Otče, poraďte nám nějaký biblický citát na svatební oznámení, chceme tam dát jen odkaz.“
„Dobře… Tak tam zkuste dát 1 Jan 4,18.“
Ovšem v telefonu bylo špatně slyšet. Na svatebním oznámení se pak místo 1 Jan 4,18 (Strach nemá v lásce místo, protože dokonalá láska strach vyhání.) objevil citát Jan 4,18 (Pět mužů už jsi měla, a ten, kterého máš teď, není tvůj muž.)…

Brandýské mámení

marcik

2. - 3. září 2016 se koná 15.ročník multižánrového festivalu. Pestrý program začíná v pátek vernisáží výstavy a pokračuje koncerty, vše v prostorách Sokolovny. Sobotní dopoledne patří dětem, pohádce na hradě a dětská výtvarné dílně na náměstí. Odpolední program začíná pohádkou v Sokolovně a pokračuje koncerty na náměstí. Podrobnější informace zde: http://www.brandys-ve-svete.cz/mameni/plakat/mameni16.jpg

Rád bych upozornil na sobotní program. Víťa Marčík. Zažil jsem ho jednou v kostele při představení Pašijí a uchvátil mne, fantastický člověk, fantastický herec, bavič, vypravěč... Být na jeho představení je jako ochutnávka dobrého jídla... Každému vřele doporučuji, aby ochutnal jeho představení. I na youtube se dá leccos nalézt, ale naživo je naživo... Ve svém vyprávění má mnohá poučení a více či méně skryté výzvy, které umí podat bez přehnaného moralizování. Jeho jemnost a zápal pro věc mne uchvátil a jsem jeho věrným fandou. Dovoluji si upozornit na jeho dopolední i odpolední sobotní představení v Brandýse nad Orlicí v 9:15 a 14:00 hod. A možná i jako inspiraci tento rozhovor: http://www.nase-rodina.cz/article.php?clanek=1379 

 

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého.
Matka Tereza