KORONAVIRUS

rouska koronaV průběhu dne na mne cosi vylezlo z rozhlasového přijímače a počalo to neodbytně bzučet... Nestíhá se vyrábět potřebná ochrana, slyším... varuji před panikou, hlásí jiný hlas.... epidemie přichází, prohlašuje zahraniční politik...,cítím se rozechvělý, když vyšetřuji možný případ, sděluje lékař...

Ano, vylezl na mne z rozhlasového přijímače panický koronavirus a prohlásil, že i viry si zaslouží rovný přístup a chtějí migrovat po celém světě a vlézt do každé domácnosti, kam směřuje rozhlasový signál ;) Vypínám radio a věnuji se práci a lehce si vzpomenu na to, že před 100 lety španělská chřipka připravila o život 50 - 100 mil. lidí a tedy podstatně více, než samotná světová válka... Jistě, opatření jsou nezbytná .. ale život jde dál.... Nezapomeňme spíše na to, abychom měli na tváři úsměvy, než roušky s nanovlákny. A aby případná izolace/karanténa lidí ve světě nám připomněla izolaci a opuštění některých seniorů, kteří i bez koronaviru žijí občas osaměle, vystaveni nevšímavostí a nebo nezájmu okolí.

27.2.2020 mk

Miluji církev a miluji ji také proto, že není dokonalá – pokud by totiž dokonalá byla, nemohl bych já být její součástí.
P. Janusz Lomzik