Jeden ateista takhle rybařil na jednom skotském jezeře, když najednou jeho člun napadla lochnesská příšera. Jedna rána ocasem a chlápek i s člunem vylétl deset metrů do vzduchu. Příšera otevřela tlamu, aby ho chytla. On v úděsu zařval:
„Ach, Bože, pomoz mi!“
Vtom se všechno zastavilo, chlápek visí jen tak ve vzduchu, a z nebe se ozve hromový hlas:
„Myslel jsem, že ve mne nevěříš!“
„Ale no tak, Bože, nech toho. Před dvěma minutami jsem nevěřil ani na lochnesskou příšeru!“

KORONAVIRUS

rouska koronaV průběhu dne na mne cosi vylezlo z rozhlasového přijímače a počalo to neodbytně bzučet... Nestíhá se vyrábět potřebná ochrana, slyším... varuji před panikou, hlásí jiný hlas.... epidemie přichází, prohlašuje zahraniční politik...,cítím se rozechvělý, když vyšetřuji možný případ, sděluje lékař...

Ano, vylezl na mne z rozhlasového přijímače panický koronavirus a prohlásil, že i viry si zaslouží rovný přístup a chtějí migrovat po celém světě a vlézt do každé domácnosti, kam směřuje rozhlasový signál ;) Vypínám radio a věnuji se práci a lehce si vzpomenu na to, že před 100 lety španělská chřipka připravila o život 50 - 100 mil. lidí a tedy podstatně více, než samotná světová válka... Jistě, opatření jsou nezbytná .. ale život jde dál.... Nezapomeňme spíše na to, abychom měli na tváři úsměvy, než roušky s nanovlákny. A aby případná izolace/karanténa lidí ve světě nám připomněla izolaci a opuštění některých seniorů, kteří i bez koronaviru žijí občas osaměle, vystaveni nevšímavostí a nebo nezájmu okolí.

27.2.2020 mk

Ateisté jsou jediní, kteří zůstávají věrni bohu, na nějž nevěří.
Gabriel Laub