Doktor, architekt a programátor diskutují o tom, které povolání je starší. Už došli na samý počátek, k Rajské zahradě. Doktor povídá:
„Lékařská profese je evidentně nejstarší, protože Eva byla stvořena z Adamova žebra, a to byl ohromný chirurgický výkon.“
Architekt zjevně nesouhlasí:
„Vezměte si zahradu samotnou. Předtím byl jen chaos a prázdnota, než Bůh stvořil onu zahradu a celý svět. Takže Bůh musel být architekt.“
Programátor, který dosud jen poslouchal, se ozývá:
„To je hezký, ale odkud myslíte, že se vzal ten chaos?!“

KORONAVIRUS

rouska koronaV průběhu dne na mne cosi vylezlo z rozhlasového přijímače a počalo to neodbytně bzučet... Nestíhá se vyrábět potřebná ochrana, slyším... varuji před panikou, hlásí jiný hlas.... epidemie přichází, prohlašuje zahraniční politik...,cítím se rozechvělý, když vyšetřuji možný případ, sděluje lékař...

Ano, vylezl na mne z rozhlasového přijímače panický koronavirus a prohlásil, že i viry si zaslouží rovný přístup a chtějí migrovat po celém světě a vlézt do každé domácnosti, kam směřuje rozhlasový signál ;) Vypínám radio a věnuji se práci a lehce si vzpomenu na to, že před 100 lety španělská chřipka připravila o život 50 - 100 mil. lidí a tedy podstatně více, než samotná světová válka... Jistě, opatření jsou nezbytná .. ale život jde dál.... Nezapomeňme spíše na to, abychom měli na tváři úsměvy, než roušky s nanovlákny. A aby případná izolace/karanténa lidí ve světě nám připomněla izolaci a opuštění některých seniorů, kteří i bez koronaviru žijí občas osaměle, vystaveni nevšímavostí a nebo nezájmu okolí.

27.2.2020 mk

Tvá pyramida nemá smysl, jestliže nekončí v Bohu.
Antoine de Saint Exupery