Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

50.jpg
314.jpg
192.jpg

Oprava kříže

ludgeJezdívali jsme kdysi dávno za babičkou přes Bílý Újezd směr Rychnov Nad Kněžnou. Jako klučinu mne fascinovala sekerka zatnutá vysoko do šindelové střechy místní zvonice. Proti obloze byla z auta vždy bezpečně vidět. Pověsti k tomu se vázající jsou různé, ať se špatným nebo dobrým koncem. Nicméně svažitá střecha a sekerka mi vždy připomínají respekt, který člověk má k výškám a všem, kteří v nich pracují. 

Velkou obratnost dokázali například pánové co pracovali na kostele sv. Máří Magdalény v Lanškrouně a stejně hluboce se klaním těm, kteří dokázali vyměnit kříž na kostele v Ludgeřovicích. Zajímavé video a rozhovory zde: https://www.youtube.com/watch?v=52QiuoaPwug&fbclid=IwAR2R5ew9LmvmuomaaOkV9y33TfK0lPPmAHUm61vDWcwP0-oBoK2Lm6oc1_o

 

ludge

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Nevěřit nikomu a ničemu znamená přestat žít.
Josef Poláček