Jeden kněz navštívil druhého, když se zrovna modlil breviář, a překvapeně mu říká: "Ty se modlíš breviář a při-tom kouříš ?"
"No ano, ale já to mám povoleno od biskupa," odpovídá tázaný.
Zakrátko ho navštíví znovu a říká mu: "Tak já jsem se ptal biskupa a ten mi to nepovolil."
"A jak ses ptal ?"
"Jestli smím kouřit, když se modlím breviář, a biskup mi odpověděl, že by to bylo neuctivé."
"Tak to ses zeptal špatně. Já jsem se zeptal, jestli se smím modlit, když kouřím, a biskup mi řekl, že ano, že dobře využiji čas."

Sváteční slovo kněze Zbigniewa Czendlika

V neděli 22.7. od 10.55 vysílá ČT1 sváteční slovo lanškrounského faráře Z.Czendlika s podtitulem "Prožít život naplno". Říká v něm mj.: "...sport mě toho hodně naučil. Kromě jiného i to, že je v životě důležité udělat maximum pro výhru a také umět prohrát. A vždycky, když jdu na tenisový kurt nebo jsem chodil na fotbalové hřiště, tak jsem si uvědomoval, jak je důležité nejít tam jen neprohrát, ale důležité je vyhrát. Mám občas takový pocit, jako bychom se my lidi, křesťané, soustřeďovali na to, abychom ten život nikoliv vyhráli, ale hlavně nepohráli. Že se soustřeďujeme na to, abychom v životě neudělali nic špatného, abychom neudělali hřích. A tak jsme pak velmi často v takové defenzivě a utíkáme před zlem, utíkáme od hříchu..."

Plné znění najdete na webu: http://www.ceskatelevize.cz/porady/880349-svatecni-slovo/312298380020011-svatecni-slovo-kneze-zbigniewa-czendlika/

Věřím na slunce, i když nesvítí, věřím na lásku, i když ji necítím, věřím v Boha, i když mlčí.
Nápis na zdi židovského ghetta