Sváteční slovo kněze Zbigniewa Czendlika

V neděli 22.7. od 10.55 vysílá ČT1 sváteční slovo lanškrounského faráře Z.Czendlika s podtitulem "Prožít život naplno". Říká v něm mj.: "...sport mě toho hodně naučil. Kromě jiného i to, že je v životě důležité udělat maximum pro výhru a také umět prohrát. A vždycky, když jdu na tenisový kurt nebo jsem chodil na fotbalové hřiště, tak jsem si uvědomoval, jak je důležité nejít tam jen neprohrát, ale důležité je vyhrát. Mám občas takový pocit, jako bychom se my lidi, křesťané, soustřeďovali na to, abychom ten život nikoliv vyhráli, ale hlavně nepohráli. Že se soustřeďujeme na to, abychom v životě neudělali nic špatného, abychom neudělali hřích. A tak jsme pak velmi často v takové defenzivě a utíkáme před zlem, utíkáme od hříchu..."

Plné znění najdete na webu: http://www.ceskatelevize.cz/porady/880349-svatecni-slovo/312298380020011-svatecni-slovo-kneze-zbigniewa-czendlika/

ؘekni někomu, že na nebi je 97 830 124 656 998 hvězd, a uvěří ti. Napiš ale "Pozor! Čerstvě natřeno!" - sáhne si.
Julian Tuwim