Rybaří takhle jeden farář ve Vltavě pod Vyšehradem a vytáhne zlatou rybku. Jak už to tak zlaté rybky dělají, tak i tato prosí, že když bude puštěna zpátky do vody, splní svému dobrodinci přání. Farář se podiví, že se rybce chce nazpátek do té špinavé vody, pak ji však pustí a vyslovuje své přání: "Co kdybys udělala něco s tou válkou v Kosovu?" "Hele", odvětí rybka, "já jsem jenom obyčejná malá vltavská zlatá rybka... Války - to je na mne moc. Zkus si přát něco jinýho." "Taky bych si přál, aby farníci v mé farnosti byli zbožní, trpěliví a milí." Rybička se chvilku zamyslí, a pak říká: "Kde že je ta válka...?"

Pravidelný pořad bohoslužeb

Lanškroun

18.00 - kostel sv. Václava - mše svatá

Středa

18.00 - kostel sv. Václava - mše svatá

Sobota

18.00 - kostel sv. Marie Magdaleny (sv. Václav od 1. neděle adventní do Velikonoc) - mše svatá

9.30 - kostel sv. Václava - mše svatá

První pátky v měsíci

17.00-17.50 kostel sv. Václava, adorace Nejsvětější Svátosti a svátost smíře

18.00 kostel sv. Václava, mše svatá

První soboty v měsíci

17.30-17.50 - svátost smíření v kostele sv. Marie Magdalény (v období Advent až Velikonoce v kostele sv. Václava)

18.00 - mše svatá v kostele sv. Marie Magdalény (v období Advent až Velikonoce v kostele sv. Václava)

Veškeré informace o změnách v bohoslužbách a pobožnostech získáte na telefonu kanceláře fary: 465 322 508

Okolní farnosti

8.00 - mše sv. v sudém týdnu v Lukové

Rudoltice

jáhen Ing. Josef Macháček, tel. 775 090 610
Fara:
tel :465 324 893
adresa: 561 25 Rudoltice 1

10.00 -  mše svatá

9.30 - modlitba růžence a možnost svátosti smíření

17.00 - růženec a bohoslužba slova, na 1. čtvrtek mše svatá

každého 13. v měsíci mariánské večeřadlo.

Víra je síla nepřímo konající zázraky. Vírou mohu v každém okamžiku učinit zázrak pro sebe - a často i pro druhé, pokud mají ve mne víru… Pravá víra je zaměřena jen k věcem jiného světa. Víra je počitek procitání a působení a cítění v jiném světě.
Novalis