Pepíček se soustavně špatně učil, samé čtyřky, ba i pětky. Otec mu vyhrožoval: „Pepíčku, když se budeš špatně učit, dám tě do křesťanské školy. Tam už si s tebou poradí.“ Protože se Pepíček nepolepšil, otec ho po půlroce přehlásil do křesťanské školy. A tu zázrak, Pepíček začal najednou nosit dvojky i jedničky. Nakonec se ho otec zeptal, čím to je. „Víš, tati,“ odvětil Pepíček, „když jsem poprvé přišel do křesťanské školy, na dvoře jsem uviděl jednoho ukřižovaného. Na školní chodbě visel druhý ukřižovaný. Vejdu do třídy, a na zdi další ukřižovaný. V té křesťanské škole to není žádná sranda, tam se s nikým dlouho nebaví.“

Pravidelný pořad bohoslužeb

Lanškroun

18.00 - kostel sv. Václava - mše svatá

Středa

18.00 - kostel sv. Václava - mše svatá

Sobota

18.00 - kostel sv. Marie Magdaleny (sv. Václav od 1. neděle adventní do Velikonoc) - mše svatá

9.30 - kostel sv. Václava - mše svatá

První pátky v měsíci

17.00-17.50 kostel sv. Václava, adorace Nejsvětější Svátosti a svátost smíře

18.00 kostel sv. Václava, mše svatá

První soboty v měsíci

17.30-17.50 - svátost smíření v kostele sv. Marie Magdalény (v období Advent až Velikonoce v kostele sv. Václava)

18.00 - mše svatá v kostele sv. Marie Magdalény (v období Advent až Velikonoce v kostele sv. Václava)

Veškeré informace o změnách v bohoslužbách a pobožnostech získáte na telefonu kanceláře fary: 465 322 508

Okolní farnosti

8.00 - mše sv. v sudém týdnu v Lukové

Rudoltice

jáhen Ing. Josef Macháček, tel. 775 090 610
Fara:
tel :465 324 893
adresa: 561 25 Rudoltice 1

10.00 -  mše svatá

9.30 - modlitba růžence a možnost svátosti smíření

17.00 - růženec a bohoslužba slova, na 1. čtvrtek mše svatá

každého 13. v měsíci mariánské večeřadlo.

Možná, že jeden z důvodů, proč Bůh pozdržuje odpověď na naše modlitby, je, že ví, že mnohem víc než jeho odpověd potřebujeme jeho blízkost.
B. Patterson