Tři teologové – konzervativní, liberální a charismatik – sedí na loďce uprostřed rybníka a disputují. Pochvíli jim dojde víno. Nu což, konzervativec pokrčí rameny, vezme džbánek a vydá se po hladině na souš. Za chvíli se stejnou cestou vrací s plným džbánkem.
Teologové disputují, disputují, a opět jim dojde víno. Charismatik tedy vztáhné ruce k nebesům, zahlaholí modlitbu, vstoupí na hladinu a přejde na souš. Za chvíli se opět stejnou cestou vrátí s vínem.
Po další disputaci opět dojde víno. Liberál odevzdaně uchopí džbánek a vstoupí na hladinu. Okamžitě jde pod vodu.
Kolegové jej vytáhnou a křísí. Konzervativec se podívá na charismatika a zeptá se: „Tys mu neřekl, kde jsou ve vodě ty kůly?“
Charismatik se podiví: „Kůly?“

Pravidelný pořad bohoslužeb

Lanškroun

18.00 - kostel sv. Václava - mše svatá

Středa

18.00 - kostel sv. Václava - mše svatá

Sobota

18.00 - kostel sv. Marie Magdaleny (sv. Václav od 1. neděle adventní do Velikonoc) - mše svatá

9.30 - kostel sv. Václava - mše svatá

První pátky v měsíci

17.00-17.50 kostel sv. Václava, adorace Nejsvětější Svátosti a svátost smíře

18.00 kostel sv. Václava, mše svatá

První soboty v měsíci

17.30-17.50 - svátost smíření v kostele sv. Marie Magdalény (v období Advent až Velikonoce v kostele sv. Václava)

18.00 - mše svatá v kostele sv. Marie Magdalény (v období Advent až Velikonoce v kostele sv. Václava)

Veškeré informace o změnách v bohoslužbách a pobožnostech získáte na telefonu kanceláře fary: 465 322 508

Okolní farnosti

8.00 - mše sv. v sudém týdnu v Lukové

Rudoltice

jáhen Ing. Josef Macháček, tel. 775 090 610
Fara:
tel :465 324 893
adresa: 561 25 Rudoltice 1

10.00 -  mše svatá

9.30 - modlitba růžence a možnost svátosti smíření

17.00 - růženec a bohoslužba slova, na 1. čtvrtek mše svatá

každého 13. v měsíci mariánské večeřadlo.

Věř lidem a oni budou věřit tobě, přistupuj k nim, jako by byli velcí, a oni vyrostou.
Ralph Waldo Emerson